Információk, érdekességek

Tanácsadó a tükörben: valóság és elvárások

2013. július 10.

A tanácsadó is ember. Bizony: neki is fáj, az ő élete sem fenékig tejfel és van úgy, hogy fogalma sincs milyen alapon ad neked tanácsokat. Kiábrándítónak találod? Meghasonult állapotnak érzed? A fogorvosnak nem fájhat a foga?

Néhány héttel ezelőtt egy tévéstúdióban ülve azt mondtam a velem szemben ülő kollegámnak, aki amúgy akkor riporterként volt jelen, hogy számomra – és ki merem jelenteni, hogy azok számára szintúgy, akik velem vagy a környezetemben hasonló dolgokkal foglalkoznak – hogy számomra minden betérő vendég tükör, akitől tanulok.  Bár egyetértett velem, mégis láttam a szemében a csodálkozást.


A férfi mindig szexet akar, a nő nem?

2013. július 08.

A férfi mindig szexet akar, a nő nem?„A férfi hajlamos a szerelemre a szexért, a nő hajlamos a szexre a szerelemért” – egy ismert mondás, sőt mondhatnánk eléggé sztereotip mondat! 

A fiúk és lányok nemi fejlődése nem egyformán zajlik, ezt még a legelszántabb feministáknak is el kell ismerniük, hogy a nemi érés biológiai ténye az első menstruáció és az első magömlés élménye közt óriási a különbség.

Tény, ami tény, mi nők, hátránnyal indulunk, amit azért szerencsére a környezeti hatások, a tapasztalat, az érés módosít. Az is tény, hogy a társadalmi, kulturális hagyományok is évszázadokig azt közvetítették, hogy a szexuális élet a férfiakról szól, a nőknek csak házassági kötelesség. Ebből adódóan, a kettős erkölcs létezése miatt, ha mégis úgy próbált élni egy nő, mint egy férfi, másképp ítélték meg, pontosabban egy nőt elítéltek erkölcsileg, míg egy férfit ugyanazért nem.


Fogamzásgátlás természetesen

2013. július 04.

A természetes fogamzásszabályozásban több lehetséges módszer is felmerül. A legjobb hatást általában legalább kettő ötvözésével és persze odafigyeléssel érhetjük el. Az ajánlott lehetőségekkel pontosan meg lehet határozni a fogamzó képes napokat a ciklusunkban, így segít nekünk az egészséges védekezésben, vagy a babatervezésben. 


Nagyipari fogamzásgátlás, felborult hormonháztartás

2013. június 27.

Beszéltünk már arról, hogy a vegyipari termékek milyen károsan tudják befolyásolni hormonrendszerünket. Akkor most ejtsünk pár szót a gyógyszeripar által előállított termékekről, melyek némelyike esetleg éppen a felborult egyensúlyt lenne hivatott helyreállítani.

Ehhez azonban először szeretném, ha megértenénk, hogy mi a különbség a természetes progeszteron és a szintetikus progesztinek között. Tudom, ez most kicsit meredeken hangzik, de nem is olyan bonyolult.  A progeszteron az, amelyet a szervezetünk megtermel minden hónapban a ciklusunk második felében, abban az esetben, ha volt ovulációnk. A szintetikus progesztinek szabadalmazott, mesterségesen előállított hormonok, melyek megtalálhatók elsősorban a fogamzásgátló tablettákban, és más hormonpótló terápiáknál is.


Szeresd a plasztikusod!

2013. június 24.

Egy legújabb felmérés - ami a sportos életvitel és a szépészeti műtétek közötti összefüggéseket vizsgálta - megdöbbentő eredményeket tárt fel. A résztvevők válaszaiból kiderült: a sportolás nemhogy csökkenti a plasztikai beavatkozások szükségességét, épp ellenkezőleg... Erről a témáról kérdeztük Roboz Gabriella szakpszichológust.

-    Mik a tapasztalatai, milyen a magyarok hozzáállása a plasztikai műtéthez? Elmondható az, hogy már a plasztikai műtét itt Magyarországon is divattá vált?

-    Tapasztalható, hogy nagymértékben megváltozott a plasztikai beavatkozások társadalmi megítélése Magyarországon a rendszerváltás utáni időszakban. Míg korábban többnyire vagy a társadalom felsőbb köreiben mozgó, a szórakoztatóiparban dolgozó, vagy pedig a különc, exhibicionista, excentrikus személyiségek „hóbortjaként” vélekedtek róla az átlagemberek, különlegességként kezelték és gyakran pikírt megjegyzésekkel illették azt, akiről megtudták, hogy műtétnek vetette alá magát, addig mára sokkal szélesebb körben elfogadott eljárássá vált.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...144145146...238