Információk, érdekességek

Azonos szeretet nyelvet beszélünk-e párkapcsolatainkban?

2013. július 30.

Legtöbbünk a saját szüleitől kezd meg tanulni beszélni. Az anyukánk és apukánk száját figyelve próbálkoztunk ismételni az egyes szavakat, hangokat. Miközben egyre idősebbé váltunk, és elsajátítottuk anyanyelvünket, a beszédstílusunkra, a hangképzés módjára, az egyes szavak kiejtésére továbbiakban is jellemző volt az az egyediség, amit a szüleink által szolgáltatott minta alapján tettük a sajátunkká.

Később rájöttünk, hogy a nyelv, amit beszélünk csupán itthon, saját hazánkban használható, itt értik meg úgy a mondanivalónkat, ahogyan mi szeretnénk. Csupán itthon értik azt, amit szeretnénk kommunikálni, megértetni a másik emberrel.  Gyorsan megtanultuk, hogyha egy más nyelvet beszélővel kerülünk kontaktusba, az általunk megtanult nyelv nem lesz már alkalmas arra, hogy átadhassunk gondolatainkat érzéseinket a másik ember számára.  Nem leszünk képesek egy kiegyensúlyozott kapcsolatot létrehozni, amíg nem beszélünk egy nyelven. 


A tetoválás múlandó, az allergia örök - a henna veszélyei

2013. július 26.

A legtöbb strandon, üzletsoron, a turisták által látogatott helyek közelében egyre-másra bukkannak fel az ideiglenes tetoválásokat készítő művészek. Az alkotásokat fiatalok, idősebbek is szívesen viselik, nem árt azonban az óvatosság, a fekete színt biztosító adalékanyag allergiát okozhat.

Henna a természetben
A henna a Lawsonia inermis növény levelének szárított, por formában elterjedt, rendkívül népszerű festékanyaga. Természetes vöröses-barna színét a növény levelében jelen lévő festékanyag a 2 hydroxy 1,4 naphthoquinone (lawsone) adja. A festékanyag a bőrben, hajszálban, körömben lévő keratinnal érintkezve vörös elszíneződést okoz, emiatt is nevezik vörös hennának. A természetes vörös henna biztonsággal használható, csak nagyon ritkán okoz allergiás reakciót.


A korai klimax jelei

2013. július 25.

klimax A menopauza kezdete átlagosan az 51. év körüli időszakra tehető. Korai klimaxról beszélünk, ha a tünetek a 40. év előtt jelentkeznek. Dr. Bérczy Judit endokrinológust a változókorról és annak idő előtti megjelenéséről kérdeztük. 

Azonos tünetek, évekkel korábban

A kor előrehaladtával a női ciklus először szabálytalanná válik, majd végül teljesen elmarad. Menopauzáról beszélünk, ha menstruáció az előző egy éven belül nem jelentkezett. Ezt az időszakot egyéb tünetek is kísérik: hangulati ingadozások, hőhullámok, alvászavarok, a szexuális vágy csökkenése, hüvelyszárazság a legjellemzőbb panaszok. A korai klimax tünetei ezzel megegyeznek, csak kialakulásuk időpontja tér el. Rendszerint 40 éves kor körül – van, akinél még korábban – megjelennek. Gyakoriságát tekintve a panaszok 15 és 29 év között 1000-ből 1, 30 és 39 év között 100-ból 1 hölgynél jelentkeznek.


Háttérben a lélek

2013. július 23.

Korábbi írásaimban igyekeztem felhívni a figyelmeteket, hogy fizikai értelemben mi is történik velünk, a női szervezettel ebben a nagy civilizált őrületben. Most szeretném, ha egy kicsit a másik, nem fizikai oldalról közelítenénk a problémákhoz. 

Amióta az emberi lélekkel közelebbi kapcsolatba kerültem, azóta vallom, hogy minden fizikai betegségnek van egy lelki vetülete, még a legegyszerűbbnek is üzenet van a hátterében. Tulajdonképpen, ha ezeket a lelkünkből érkező figyelmeztető üzeneteket sikerül megfejtenünk, akkor sokkal közelebb kerülünk az életünkben jelentkező problémák megoldásához, vagy mai divatos szóval élve az elengedésükhöz. Hiszen lelkünk épp a megfelelő helyen ad egyértelmű jelzést, arról mi is zajlik a háttérben, mi is az, amin változtatnunk kellene életünkben, mely területen tértünk le a „jó” útról. A lélek nem választható külön a testtől, és gondolom, ezzel Te is egyetértesz. Lelkünk ugyanis nem vehetne részt ezen a csodás, vagy nem annyira csodás tapasztalatokkal teli földi utazáson, ha a testünk nem adna neki otthont hozzá. Bánjunk hát vele szeretettel és figyeljünk rezdüléseire, hogy a harmónia mindig megmaradjon.


Jógagyakorlatok a könnyebb menstruációért

2013. július 14.

Nehezek a nehéz napok? Íme, néhány gyakorlat, ami segíthet a görcsoldásban és a ciklus rendezésében.

A gyakorlatokat óvatosan végezd, figyelj a tested jelzéseire, és ügyelj, hogy ne feszítsd túl az izmaidat, ízületeidt.

I. Jóniülés

  1. Helyezkedj el ülve egy párnán. Hajlítsd először a bal térded, és helyezd a sarkad olyan közel a gátadhoz, amilyen közel csak tudod. Majd hajlítsd a jobb térded is és tedd szorosan a másik sarkad elé.
  2. Egyenesítsd ki a hátad, a tarkód egyenes. Pihentesd a csuklód a térdeden.
  3. Lélegezz a hasadba, a mellkasod és a bordakosár mozdulatlan. Figyeld, ahogy belégzésre emelkedik, majd kilégzésre visszasüllyed a köldököd. Próbáld meg a köldököd alá, minél mélyebbre szívni a levegőt.
  4. Végezd a gyakorlatot néhány lélegzetvétel erejéig.

A gyakorlat lazítja a medence és az alhasi izmokat. A figyelmet a medencére irányítva fokozza a keringést, átmosva az alhasi szerveket. Oldja a feszültséget.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...143144145...238