


Információk, érdekességek
A tökéletes párkapcsolat titka
2014. február 12.
Létezik tökéletes párkapcsolat? Egy ilyen kapcsolat az égben köttetik vagy csupán két ember folyamatos figyelmén és alkalmazkodóképességén múlik a siker? Mi lehet a tökéletes párkapcsolat titka?
Számos elmélet létezik arra nézve, hogy mi a jó – vagy kis túlzással élve: tökéletes – párkapcsolat titka? Néhányan a távkapcsolatot jelölik meg tökéletesként, hiszen a ritka találkozásoknál szinte minden randi különleges, sőt fantasztikus. De mi van akkor az egyik fél többre vágyik?
Mások szerint a tökéletes párkapcsolat titka nem a szerelem, hanem akölcsönös szeretet, mely az idők folyamán egyre mélyül, sőt a megismerés nyomán sem hamvad el. Ez az irányvonal jónak tűnhet két olyan személyiség esetében, akik nem hisznek a szerelemben, mert az általában felizzik és hamvába hal szinte ugyanazzal a lendülettel. De mi van akkor ha az egyik fél szerelmes lesz?
Ezoterikus körökben azt vallják, hogy a duálpárunk a tökéletes számunkra, hiszen tökéletesen kiegészülünk egymás tulajdonságai által és mi mást kívánhatna az ember fia és lánya, mint élő jin és jang jelként élni az Univerzumban?
Már megint egy szörnyű nap - stresszkezelés okosan
2014. február 10.
Biztos te is átéltél már olyan napot, vagy napokat, amikor utálatosabbnál utálatosabb, szörnyűbbnél szörnyűbb dolgok történtek veled és estére már úgy érezted jobb lett volna, ha fel sem kelsz, ha ágyban maradsz és csak nézed a plafont. De vajon belegondoltál már abba, hogy esetleg nem véletlenül történtek úgy a dolgok, ahogy történtek? Talán mindennek épp akkor, épp ott és épp úgy kellett történnie.
Igazán kemény dió ez. Megérteni mindazt, ami velünk történik.Megérteni a miérteket, nem csak elszenvedni az eseményeket, aztán mindenki mást hibáztatni érte, mert persze az egészen biztos, hogy a hibásak nem mi vagyunk. Megsúgok neked egy egyszerű titkot. Valójában te vagy az aki ezeket az eseményeket megteremted, te vagy az is aki a betegségeket bevonzza az életébe. És tudod miért teszed ezt? Mert valami rossz irányba mozdult el az életedben, mert nem az utadon jársz, mert nem figyelsz magadra, mert a lelked, a felsőbb éned (nevezd ahogy jól esik) olthatatlan vágyat érez, hogy végre figyelmeztessen téged, hogy változtatnod kellene.
Női élet, női lélek - A ciklus viszontagságai és csodái
2014. február 09.
Ez amolyan központi téma a nő életében. Minden hónapban megjelenik és hol nagyon örülünk neki, hol fájdalommal tölt el (és itt nem a fizikai fájdalomra gondolok), hol pedig csak a világ legtermészeteseb módján megtörténik. Jön és megy, mégis rendkívül fontos szerepe van. A ciklus egy folyamatos körforgás, mely végigkísér minket a pubertás korunktól egészen a menopauzáig. A kérdés az, hogy vajon tudjuk-e pontosan hogyan is zajlik egy ciklusunk? Mi is történik ilyenkor a szervezetünkben?
Az egész már az anyaméhben elkezdődik. Amikorra a lány magzat fejlődésében eléri a 4. hónapot és méretében a kb. 10 cm-t, addigra kifejlődnek a petefészkei, bennük a kb. 4-500 ezernyi tüszővel, melynek minegyike egy-egy kis petesejtet tartalmaz. Természetesen ebből élete során csak nagyjából 500 fog megérni, de a szervezet nagyon okos és jól beraktároz belőlük, felkészülve minden eshetőségre.
A beteg test a lélek segélykiáltása
2014. január 29.
A betegségek a szervezet lelki, energetikai egyensúlyának megbomlásából alakulnak ki, aminek oka a gondolkodási mód helytelenségéhez vezethető vissza, de befolyásolják a magzati, csecsemőkori és kisgyermekkori traumák, lelki sérülések is. Mindenki úgy él, úgy érez, úgy cselekszik, ahogy gondolkodik. A gondolatok megjelenési helye a test.
Ha gyógyszert veszünk be, az okozatot csillapítjuk ugyan, de ez tüneti kezelés. Problémánk helyreállni sosem fog, csak enyhülni, vagy egy időre eltűnni legfeljebb. A teljes és végleges gyógyuláshoz mindig a probléma gyökerét, a valódi okot kell megtalálni. Mert a betegséget nem legyőzni kell, hanem megérteni. És amikor megértjük, hogy honnan jött a betegség, mi alakította ki bennünk, akkor azt is tudni fogjuk, hogy mit kell tennünk ahhoz, hogy a valódi okot megszüntethessük, ennél fogva a természetes gyógyulási folyamat beinduljon.
Hormonzavarra is utalhat, ha nem kívánja a szexet
2014. január 27.
A szex a mindennapi élet szerves része, épp ezért okoz lelki és párkapcsolati gondokat az, ha valaki huzamosabb ideig nem kívánja. Bár gyakran a felek elhidegülésére vezethető vissza, azonban meglehet, hogy betegség húzódik a háttérben. Dr. Bérczy Judit endokrinológus főorvos elárulja, milyen hormonális problémák okozhatják az összebújások hanyagolását.
Pajzsmirigy alulműködés
A pajzsmirigy alulműködés szinte az egész szervezet működésére hatással van, így nem meglepő, ha a nemi élet alakulását is befolyásolja. Tünetei közt leggyakrabban a túlsúly, a székrekedés és a krónikus fáradság szerepel, azonban többen számolnak be libidó csökkenésről, valamint hüvelyszárazságról is. Nem ritka azt sem, hogy a menstruációban zavar áll be. Bár a szexuális étvágy csökkenése esetén sokszor nem gondolnak pajzsmirigy problémára, így általában más panaszok hívják fel rá a figyelmet, viszont jó hír, hogy gyógyszeres kezeléssel a libidó újra helyreáll.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...136137138...238