Információk, érdekességek

Achilles-ín – valóban testünk leggyengébb pontja?

2015. október 06.

Achilles-ín

A középkorúakat és a visszavonult élsportolókat is fokozottan fenyegeti a rettegett Achilles-ín-szakadás! Rettegett, mert legtöbbször operálni kell és hosszú a gyógyulási ideje. Nem árt tehát szót ejteni a kezelés legfontosabb szempontjairól! 

A hirtelen terhelésre, irányváltoztatásra létrejövő Achilles-ín-szakadás három helyen szokott kialakulni: az ín-vádliizom átmenetnél, a sarokcsonti tapadástól 2–7 cm-re, és közvetlenül a csontos rögzülésnél.

A tünetek jellegzetesek

A sérülés magasságában a bőr besüppedt, ujjunkat befogadó folytonossági hiány tapintható az ín állományában. A sérült lábát a talp felé hajlítani egyáltalán nem, vagy csak alig tudja, lábujjhegyre állni képtelen.

Segít a kórisme felállításában az úgynevezett Thompson-teszt: térdeplő helyzetben az ágy, vagy vizsgálóasztal szélén kissé lelógó lábfejjel ellenőrizzük, mindkét oldalon nyomást gyakorolva az ín-izom átmenetre. Az ép oldalon kiváltható, szakadt ínnál viszont nincs lábhajlítás a talp felé.


Mi is a rajzmeditáció valójában?

2015. október 03.

rajzmeditációAki ismer, tudja rólam, hogy soha az életemben nem volt nekem hobbim, (maximum az alvás), de egy évvel ezelőtt életemben először készítettem egy éves horoszkóp elemzést . Azt mondta nekem az elemzést készítő hölgy, hogy a kreativitásom a holdban van, ami azt jelenti, hogy el van bennem nyomva, ezért azt a felszínre, előtérbe kell hozni.

Egy hónapra rá, megtaláltam Mucsi Tina rajzmeditációs tanfolyamát, amit végig csináltam. Nagyon lelkesen értem haza, de kb még 2 hónapig nem kezdtem el rajzolni. 

Pár hónappal később egy anligai utazásom során szintén életemben először részt vettem angol nyelven egy családállításon - amit szintén régóta terveztem - utána úgy éreztem ezt ki kell magamból rajzolni. Azóta rajzolok, néha azt hiszem, hogy artist lettem, de egy biztos: harmonikusabb lettem tőle, magabiztosabb, és segít mélyebbre néznem önmagamba. Egy év után eljutottam oda, hogy most már én is tarthatok rajzmeditációt, ami nagy büszkeséggel, örömmel és izgalommal tölt el.


Test és lélek. Harc vagy együttműködés?

2015. szeptember 28.

Évek óta figyelek. Nézem a körülöttem élőket, járókat, a kismamáim, a klienseim, akik életünk csomóinak kibogozásán fáradoznak. Nézem az embereket a közértben, reptéren, piacon, étteremben, aukción, színházban, itthon és külföldön egyaránt. És nem csak nézem, hanem megfigyelem, látom őket, az arcukat, a testüket, a ruházatukat és a lelküket, az érzelmeiket, a vibrálásukat. Azt látom, hogy minél közelebb vagyunk a civilizációhoz, annál nehezebben mozognak az emberek, annál jobban a felszín a fontos.

Nagyon fontos lenne ráébredni, hogy a test a lélek tükre. Hogy ez a kettő egymás nélkül nem működik, és, hogy nem elég a testre fókuszálni az életünket, ha a lelket, az érzelmeket kizárjuk az életünkből, a test önmaga nem tud kiteljesedni. Nem lehet boldogan élni, ha csak a fizikai síkon teljesítünk. 


Az önismeret nehezebb, mint mások megismerése - Pataki Zita írása

2015. szeptember 23.

Ebben a sorozatban a kommunikációról van szó, arról a kommunikációról, amit nem tanítottak meg nekünk, arról, amelyet nem tanultunk meg. A saját érzelmeink felismerése, tudatosítása volt az első lépcső, az első feltétel a „vesztes nélküli” konfliktus megoldásának. Ha felismerjük érzelmeinket, képesek vagyunk magunkra nézni. A helyes önismeret, a valós önkép is alapvető feltétele a kommunikációnak, erről szól a 2. receptem.

A kommunikáció legalább két ember között megy végbe. Köztem és a másik között. Kettőnk közül azonban én vagyok az, aki minden kommunikációmban jelen van. Ezért jó azzal kezdeni a kommunikációs tanulmányokat, hogy ismerd meg önmagadat. Ez persze sosem lesz igazán teljes, hiszen 41 évesen sem tudom, hogyan reagálnék bizonyos szituációkban, hogyan viselkednék egyes helyzetekben.

Ki vagyok én? Ismerem magam?

Az eddigi (ön)ismereti tapasztalataim szerint csak feltételezem,

  • hogy zavarban lennék, ha …
  • és dühös lennék akkor, ha …
  • De nem tudom, mit tennék akkor, ha …

Viszont, ha az önképem helyes, az önértékelésem a helyén van, és mások önértékelését is tiszteletben tartom, kisebb a valószínűsége annak, hogy bárkivel parttalan vitákat folytassak, vagy heves, játszmákkal teli szituációkba kerüljek. De fordítva is igaz: ha az önkép és a valóság között túl nagy a különbség, azt biztos, hogy megszenvedi a kommunikáció.


Azt hittük, az Isten is egymásnak teremtett minket, de akkor miért nem működik?

2015. szeptember 12.

Néha előfordul, hogy két ember szereti egymást, összeillenek, családi hátterük is hasonló. Úgy érzik, megtalálták egymást, mint zsák a foltját. Egy idő után mégis repedezni kezd a kapcsolat. Vajon miért? Anna és István (a neveket és adatokat természetesen megváltoztattuk) történetén keresztül megérthetjük: nem elég, ha szeretjük a párunkat, az is kell, hogy ő szeretve érezze magát.

Anna és István gyerekkoruktól ismerték egymást. Ugyanabban a faluban éltek, ugyanabba az általános iskolába jártak. István két évvel volt idősebb Annánál, a gyerekek sokat játszottak együtt. Járták az erdőt, labdáztak, fogócskázta, bújócskáztak. 

Amikor István gimnáziumba ment a közeli városba, egy ideig alig találkoztak. De két év múlva Anna is követte. Együtt utaztak a buszon, sokat beszélgettek. István sok mindenben segített Annának, aki csendes, visszahúzódó kislány volt, nehezen találta meg magát az új közösségben. A lány mindig felnézett Istvánra, talán egy kicsit bele is szeretett. De a fiú úgy tekintett rá, mint húgára, soha nem vette észre benne a nőt. Más lányokkal járt, Annának mesélte el hódításait. 


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...120121122...239