Információk, érdekességek

Hozd magad újra kicsattanó formába!

2013. április 17.

Végre tényleg itt a tavasz, nem halogathatjuk már tovább az egészségesebb életmódra való átállást. Azonban nem kell, hogy drasztikus legyen a változás - csinálhatjuk könnyedén is! Néhány tipp a természetgyógyásztól!

Miért érdemes változtatásokat eszközölni az étkezésünkben? Emlékezzünk a mondásra: „Az leszel, amit megeszel”. Azt együk, ami jól is esik. Amit kényszerrel „tolunk le” a torkunkon, az nem válik hasznunkra. Közben mindig tudatosítsuk magunkban: „Csak az épüljön be, ami hasznomra válik, a fölösleg ürüljön ki belőlem.”

Eleinte hagyjunk el bizonyos dolgokat, majd egyre többet, s tudatosan együk azt, ami egészséges. Például több nyers ételt fogyasszunk, mivel főzéskor károsodnak a vitaminok és nyomelemek.


A meditálás együtt érzőbbé, jó szívűbbé tesz

2013. április 07.

A meditálás együtt érzőbbé, jószívűbbé teheti az embert - állapította meg egy új tanulmány, amely a Psychological Science című folyóiratban látott napvilágot.

A bostoni Északkeleti Egyetem (Northeastern University) és a Harvard Egyetem kutatói azt vizsgálták tanulmányukban, hogy a meditáció milyen hatással lehet az egyén együtt érző képességére és morális viselkedésére. A tanulmány résztvevőit nyolc hétre két különböző meditációs tanfolyamra osztották be, majd a kurzust követően tesztnek vetették alá őket.


Tavaszi szexturbó punnyadt pasiknak

2013. április 04.

Megcsal, vagy már nem szeret? Elfordul, ha kezdeményezel? Viták az éjszakában, mélabús pillantások - valami nincs rendben. Ha a párod nem elég jó az ágyban, vagy szerinte te nem vagy elég izgalmas, lehet, hogy csak kimerültetek! Honnan tudhatod?

A legfőbb ok
Bár számtalan oka lehet annak, amiért valaki nem teljesít jól az ágyban, legvalószínűbb, és leggyakoribb ok, azonban a kimerültség. Csak, hogy korunkban nem divat megpihenni. A karrierünket januártól építjük, a Karácsony előtt a hóban hajtunk. Mikor pihenünk? Így bizony kár 10 gyermekes családokról álmodni. Vagy minőségi szexről.


Negatív gondolatok - távozzatok!

2013. április 03.

Negatív gondolatok - távozzatok!Ugye, már Ön is töprengett azon, milyen módokon kerülhetne ki stresszes, csak negatív kilátásokat előre vetítő állapotából? Hiszen nem kevesen, és gyakran tartósan nyugtalankodunk, emésztjük magunkat egy olyan probléma, vagy akár hétköznapi élethelyzet miatt, amelyet bizonyára pozitívabban is felfoghatnánk... 

De sajnos ez a megoldás a legtöbbször eszünkbe sem jut, mert hajlamosak vagyunk az élet negatív jelenségeire összpontosítani, és azokon szüntelenül rágódni. Pedig – szerencsére - megannyi alkalom és megoldás kínálkozik életszemléletünk és gondolkodásmódunk megváltoztatására. Felhagyás a pesszimista látásmóddal, az állandó aggodalmaskodás elkerülése csak kitartó gyakorlás kérdése – és sikerülni fog! Az alábbiakban néhány javaslattal élünk a „menekülésre” a negatív stressz elől.


Hogyan járul hozzá a spirituális fejlődéshez a testi egészség?

2013. április 03.

Ép testben ép lélek - ezt már az ókori Rómában hangoztatták és igyekeztek eszerint élni, gondozni a testüket. Mintha azóta kissé elhalványult volna ez az értékrend, és mintha elfelejtettük volna, milyen fontos is a testet megfelelően karban tartani - nemcsak a fizikai jól-létünkért, de a lelki harmóniánk érdekében is.

A kereszténység sajnos nem sok pozitívumot adott ezen a téren hosszú évszázadokig, a vallásos dogmák hatására évszázadokra elfelejtettük, hogy a testünket ugyanolyan fontos gondoznunk, mint a lelkünket. A legszélsőségesebb vadhajtások a fizikai test sanyargatásán és kínzásán keresztül kívántak magasabb szellemi és lelki szintekre eljutni, mintegy bevésve ezzel az emberi tudatosságba azt, hogy a fizikai test csupán egy sallang, egy rossz, ámbár szükséges gúnya, amelynek levetésével vár ránk az igazi mennyország.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...147148149...238