


Információk, érdekességek
A jóga egyik titka az Egyensúly
2014. szeptember 30.
Manapság a tudományos felfedezések alapja egyre gyakrabban gyökerezik keleti bölcsességben, mert a nyitottabb kutatók felismerték a bennük rejlő fejlődési lehetőségeket. A keleti tanok közül népszerűségében kiemelkedik a jóga, melynek eredményei az egészségmegőrzésben óriásiak. A jógaoktatók napjainkban már itthon is emberek tízezreinek segítenek testük egészségének megőrzésében, s a mindennapi stressz kezelésében. A jóga egyik titka az egyensúly, mely több szinten (testi, lelki és szellemi) is megjelenik, és egyszerre oka, és következménye a jógának. Vajon minek az egyensúlya szükséges ahhoz, hogy a bőség, egészség, az elégedettség a mindennapok természetes alapja legyen?
A jóga évezredes tapasztalatai szerint az emberi elme egy hasznos eszköz, mely rendelkezik a napjainkban újra felfedezett és sokat emlegetett teremtő erővel. Azonban a legtöbb ember esetében az eszköz önműködővé vált, s az használja öntudatlanul gazdáját. Ilyenkor egészség, bőség, szépség és öröm helyett, annak ellentétes pólusait teremti meg. Hogyan lehet ezt az eszközt tudatosan irányítani, s rendeltetésének megfelelően használni?
Becsüld meg és használd!
2014. szeptember 29.
Túl hosszú, túl rövid, görbe, merev, puha, kövér, vékony és még ezer bajod van vele? Teljesen mindegy, mert ebben az életedben ezt a testet kaptad és ebből kell kihoznod annyit, amennyit elhiszel magadról. Több vendégemtől hallottam már, hogy ezt fiatalon kellett volna elkezdeni, hogy bárcsak x évvel fiatalabb lenne, bárcsak, bárcsak… Fiatalabbak nem leszünk, de soha sem késő elkezdeni. Ha sérülésed, vagy betegséged van, a sport segíthet. Erősebb lehetsz és ellenállóbb. Egy saját tapasztalatot szeretnék most megosztani veletek. Remélem motiválni fog.
Elég későn kezdtem el sportolni és mivel a falunkban szinte csak a labdarúgás élt, ezért ebbe csöppentem bele. 7 évig fociztam (mellette még több mindent, de ez volt a fő sportágam), ebből talán az első évet sérülés nélkül. 6 éven keresztül mindig fájt valamim. Volt rengeteg húzódásom (comb, hasfal, hát, nyak), zúzódás, rándulás, kiment a bokám, kiugrottak a vállaim, térd, könyék...szinte minden. Ez olyan kemény volt, hogy már nem is emlékeztem arra, hogy milyen fájdalom nélkül játszani. Emiatt nem tudtam megmutatni, hogy mire vagyok képes, mert nem sikerült soha lejátszanom egy teljes szezont 70%-osan sem. A vége egy térdsérülés volt, amikor részlegesen elszakadt a belső térdszalagom. 6 év telt el, mire meguntam és találtam egy dokit, aki megcsinálta. Ezúton is köszönöm Dr. Abkarovits Gézának, aki az ország egyik legjobb térdspecialistája és Dóró Editnek, aki szerintem világbajnok gyógytornász! Ez 9 hónapja történt és most már teljes erőbedobással tudok edzeni, még focizni is! Még mindig hihetetlen, hogy nem fáj semmim! Ehhez persze az is hozzájárul, hogy közben edző lettem és már értek az erősítéshez. Az új térdemmel minden pályán töltött perc ajándék, amit nem ingyen kaptam. Úgy játszok, mintha az lenne az utolsó meccsem, mert még nem szoktam meg ezt az érzést.
Mit mutat a hasi ultrahang?
2014. szeptember 19.
Az ultrahang segítségével a belső szervek állapotáról kaphatunk képet. Fájdalommentes és gyors eszköz például az epehólyag, vese és hasnyálmirigy panaszok kivizsgálására is.
Az ultrahang készülék magas frekvenciájú, az emberi fül számára nem érzékelhető hanghullámokat bocsát ki, melyeket a vizsgáló fej segítségével továbbíthatunk a testszövetek felé. Az innen kapott információk a jelátalakítón haladnak át, míg végül a monitoron kirajzolódik az éppen vizsgált szerv alakja – foglalja össze röviden az ultrahang működésének lényegét dr. Szabó Andrea radiológus, az Ultrahang Központ főorvosa.
Az ultrahang segítségével meghatározhatjuk az adott szerv méretét, felfedezhetjük az eltéréseket, göböket, megnagyobbodást, a gyulladásra utaló jeleket.
Mennyire fontos a hűség
2014. szeptember 15.
A szerelem egy olyan erős érzelmi kötődés két ember között, melyben a kizárólagosságra való törekvés magától értetődő. Az emberek a szerelmüket maguk mellett akarják tudni mind fizikális, mind pedig érzelmi síkon és nehezen viselik - akárcsak gondolat formájában is - ha felmerül a lehetősége a megcsalásnak. De vajon hűtlenek csak szexuális értelemben lehetünk?
A SZERELMI RÖGESZME
A szerelem olyasfajta beszűkült tudatállapotot idéz elő, melyben jellemzően a partnerünk személye és tettei uralják a gondolatainkat, érzéseinket, ill. irányítják a viselkedésünket.
A vonzódásnak, az érdeklődésnek és fokozott fiziológiai izgalmi állapotnak ez az együttese egyszerre örömforrás, ill. melegágya számos negatív érzésnek.
A szerelem bár képes gazdagítani és fejleszteni a személyiséget, magában rejthet bizonyos veszélyforrásokat. Ha ugyanis a szerelmespár eltérő nézetet vall bizonyos kérdésekről, az megfelelő kommunikáció hiányában bizony komoly konfliktusforrássá válhat.
Ilyen sarkalatos pont lehet a hűség kérdése.
Lelki okok – testi bajok
2014. szeptember 12.
Rohanó világunkban pszichés problémáink egyre nagyobb mértékben befolyásolják fizikai állapotunkat, és az ún. pszichoszomatikus betegségek okozói lehetnek. Ezek a bajok olyan fizikai tünetekkel járnak, melyek egyetlen szervre összpontosulnak, de az egész fiziológiai rendszerre is kiterjedhetnek. Minthogy elsődlegesen lelki eredetűek, sokféle aggodalom, feszültség, szorongás, neurózis visszatükröződését jelentik.
Egy jelentős (haláleset, válás, szakítás, baleset, munkahelyvesztés stb. okozta) lelki sokk lerombolhatja szervezetünk természetes védekezőrendszerét, így nem csoda, hogy számos egészségügyi bántalom előidézője lehet.
A pszichoszomatikus betegségek szemléltetik leginkább az idegállapot és az immunrendszer közötti kapcsolatot. Amikor a léleknek nagy megpróbáltatásokat kell kiállnia, a fizikum azonnal vészjelzéseket ad le. Ennek kiváltó okai mára már ismertek: stressz hatására a szervezet mellékvesekéreg-hormont termel, ami csökkenti az immunrendszer védekezőképességét. Ha a külső inger rövid távú, a szervezet képes magától helyreállítani korábbi állapotát. Amennyiben viszont erős, ismétlődő és hosszú ideig tartó inger lép fel, gyengül az immunvédelem, ami elkerülhetetlenül különféle szervi bántalmakhoz vezet. Persze ki-ki a maga módján reagál e külső hatásra, az egyéni reakciók különbözőek, attól függően, hogyan tudjuk kezelni a minket ért stresszt, képesek vagyunk-e úrrá lenni aggodalmainkon, szorongásunkon.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...130131132...238