Információk, érdekességek

Merevedési zavar – több mint félmillió férfit érint hazánkban

2014. november 27.

A merevedési zavartól szenvedő férfiak kerülik a spontán szexet – állítják a Magyar Szexuális Medicina Társaság szakemberei, akik nap mint nap találkoznak érintett férfiakkal. A merevedési zavar hatékony kezelését jelenthető, első szájon át szedhető készítmény immáron 16 éve bárki számára elérhető megoldás. 

A téma hazai szakértői szerint a betegek azon már túl vannak, hogy felismerjék magukon a tüneteket. “Amiről beszélnünk kell, az néhány olyan, a kezelés tekintetében pozitív fejlemény, mely a merevedési zavarban szenvedő férfiak számára is lehetővé teszi, hogy a gyógyszer bevételét követő lehető legrövidebb időn belül képesek legyenek a szexuális aktusra, mindezt anélkül, hogy számottevő mellékhatásokkal kellene számolniuk.” – hangsúlyozza Dr. Fekete Ferenc urológus, a Magyar Szexuális Medicina Társaság elnöke.

Mi az a merevedési zavar?

A merevedési zavar a pénisz keringési rendszerével, ill. beidegzésével függ össze. Tartós képtelenséget jelent arra vonatkozóan, hogy a férfi a kielégítő szexuális teljesítményhez szükséges merevedést elérje és fenntartsa. Napjainkban a merevedési zavarra inkább tünetként, mintsem betegségként tekintenek.


Ez vár ránk, ha nem mozgunk eleget!

2014. november 24.

passzív életmódA rendszeres sportolásnak számtalan pozitív hatása ismert: önbizalmat ad, levezeti a felesleges energiákat, fejleszti az erőnlétet, állóképességet, és az egészség megőrzésében is segít. Ám azt csak kevesen tudják, milyen súlyos, sőt, akár végzetes következményei lehetnek a mozgásszegény életmódnak, de az örök igazság erre is érvényes – elkezdeni sohasem késő! 

Szakértők szoros összefüggést véltek felfedezni a passzivitás és a rossz egészségügyi állapot között.
Az elhízás ma már önálló betegségnek számít, mely hazánk lakosainak több mint felét érinti, és ha nem hormonzavarhoz, vagy genetikai okokhoz köthető, hátterében a fizikai tétlenség áll.

Ezzel jár a passzív életmód 

Ha nem mozogunk rendszeresen, az a súlygyarapodáson kívül olyan komoly problémákhoz vezethet, mint szív- és érrendszeri betegségek, anyagcserezavarok, gyomor- és bélbetegségek, mozgásszervi és gerincbántalmak, csontritkulás, reuma, légzőszervi panaszok, tüdőembólia, vérrögök képződése, vagy akár a váratlanul lecsapó stroke. De a cukorbetegség az a leggyakoribb következményeknek, hiszen minél kevesebbet mozog valaki, annál kevesebb vércukrot használ fel a szervezete, ráadásul a vér zsírtartalma is megugrik, ami a korai érelmeszesedés egyik melegágya. Sokan azzal a ténnyel sincsenek tisztában, hogy a mozgás hiánya nem csupán testi, de lelki bajok okozója is lehet, amelyek egészen a mély depresszióig fajulhatnak.


Edzőterem vagy otthoni edzés? 7 tipp arra, hogyan válasszunk!

2014. november 22.

EdzMár napi félórás mozgással sokat tehetünk az egészségünkért és a jó közérzetünkért. A rendszeresség szempontjából fontos, hogy megtaláljuk a számunkra legmegfelelőbb mozgásformát és örömünket leljük az edzésben. Ehhez a választásnál, elsősorban az edzettségi szintünket, az egyéniségünket és céljainkat kell figyelembe venni.

A fitnesztermek ideálisak a hatékony izomerősítéshez vagy kardió edzésekhez és a különböző stílusú, jó hangulatú csoportos órákhoz. Otthon viszont kényelmesen, szabadabb időbeosztással és kedvünk szerint állíthatjuk össze az edzéstervet.

A WHO (Word Health Organization) ajánlása alapján egy átlagos, 18-64 éves felnőtt esetén heti 150 perc mérsékelt vagy 75 perc intenzív, aerob típusú mozgást kellene teljesítenünk – két vagy több napon izomerősítéssel kiegészítve – annak érdekében, hogy a sport pozitív élettani hatásait élvezzük.

Érdemes figyelni arra, hogy a kiválasztott sportág épp annyi kihívást jelentsen, amennyi megfelel edzési szintünknek, vagy csak kis mértékben haladja meg azt, mert akkor nem csak élvezni fogjuk a mozgást, de teljesítményünk is javul. A sport kellemes mellékhatása, hogy a közben termelődő „boldogsághormon” lelki egyensúlyunkat, jókedvünket is segíthet megőrizni. Ha tehát megvan a cél és az elhatározás, már csak a megfelelő edzésformát kell kiválasztanunk.


A gyógyulni akarás a gyógyulás része (Seneca)

2014. november 21.

gyógyszerészIgyekszünk megőrizni egészségünket; mindannyian tudjuk, hogy saját magunk is sokat tudunk tenni ezért. Tudja-e kedves Olvasó, hogy életmódunk 43%-ban határozza meg egészségi állapotunkat? 

Érdemes odafigyelni arra, hogyan táplálkozunk, mennyi mozgást tudunk beiktatni az életünkbe stb., hiszen elég jelentős mértékben segíthetünk saját magunkon. Ez azt is jelenti egyben, hogy ugyanilyen mértékben felelősek is vagyunk azért, ami a szervezetünkben történik! Egészségi állapotunk megőrzése lehetőség és felelősség is egyszerre!
A legnagyobb igyekezet ellenére is előfordulhat, hogy a szervezetben valamilyen zavar keletkezik és ezzel az életünk egy csapásra megváltozik. Egészségügyi szakemberhez kell fordulnunk annak tisztázása érdekében, hogy pontosan mi a diagnózis és milyen terápiára van szükségünk. Erre rá kell venni magunkat, ami nem könnyű. El kell tudnunk dönteni, hogy pontosan kihez forduljunk és persze nagyon gyakran elmegyünk egy gyógyszertárba és megpróbáljuk saját magunkat kúrálni valamilyen termékkel a széles választékból, amit a reklámokban látunk vagy olvasunk.


5 ok arra, hogy miért érzi magát fáradtnak

2014. november 19.

alvásidőHa reggelente sem ébred kipihenten, és napközben sem érzi túl energikusnak magát, annak több oka is lehet. Dr. Vida Zsuzsanna neurológus, alvás specialista, a JóAlvás Központ orvosának segítségével öt lehetséges magyarázatot sorolunk fel. 

1. Túl rövid alvásidő

A napközbeni fáradtságot sokszor egyszerűen a túl rövid éjszakai alvásidő okozza. Az alváshiány miatt nappal levertnek, kimerültnek érezhetjük magunkat. 
Az alvás specialista véleménye: A felnőttek számára szükséges alvásmennyiség minimum napi 7 óra. A jól összeállított napirend segíthet abban, hogy este időben ágyba kerüljünk és kipihenten ébredjünk.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...127128129...238